event burgee venue burgee

2019 Tuesday Spring Series Bronze

Welsh Harp (50% of races to qualify)

bronze Fleet

Sailed: 1, Discards: 1, To count: 0, Entries: 19, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Sail# HelmName CrewName Club 16/4
 
23/4
 
30/4
 
7/5
 
14/5
 
21/5
 
28/5
 
4/6
 
11/6
 
Nett flag
1st bronze 13456 Adeel Khan Tomasz Szakola WHSC (1)                 0
2nd bronze 13589 Richard Gillian Laurence Bard WHSC (2)                 0
3rd bronze 13980 Lucy Barrie** Roger Walton WHSC (3)                 0
4th bronze 13919 Daphne Grey Peter Dunton WHSC (4)                 0
5th bronze 13421 Nat Spurling Helen Allen WHSC (5)                 0
6th bronze 13603 Caro Mitchell* Alistair Lambert WHSC (6)                 0
7th bronze 5 Denise Vale Keith Street WHSC (7)                 0
8th bronze 14014 Cathy Howard Andy Wadsworth WHSC (8)                 0
9th bronze 13461 Yasmin Hales Alain Renaud WHSC (9)                 0
10th bronze 14044 John O'Sullivan Richard Connett WHSC (10)                 0
11th bronze 13818 Roger Jeffs Andy Shrimpton WHSC (11)                 0
12th bronze 3 Paula Sheehan Philip Spender WHSC (15 ood)                 0
13th bronze 13787 Hannah Liptrot Keith Street WHSC (DNC)                 0
13th bronze 13589 Yossi Shahar* Laurence Bard WHSC (DNC)                 0
13th bronze 13870 Andy Ferrington Maciej Matyjaszczuk WHSC (DNC)                 0
13th bronze 14019 Chris Higgs Ian Conway WHSC (DNC)                 0
13th bronze 13269 Seamus O'Connell Peter Law WHSC (DNC)                 0
13th bronze 13919 Peter Dunton Daphne Grey WHSC (DNC)                 0
13th bronze 13594 Ilias Michopoulos Ruslan Scutelnic WHSC (DNC)                 0


* won one series ** won two series

16/4 - bronze Fleet at 7.45

Start: Start 1, Finishes: Place
Rank Fleet Sail# HelmName CrewName Club Place Points flag
1 bronze 13456 Adeel Khan Tomasz Szakola WHSC 1 1
2 bronze 13589 Richard Gillian Laurence Bard WHSC 2 2
3 bronze 13980 Lucy Barrie** Roger Walton WHSC 3 3
4 bronze 13919 Daphne Grey Peter Dunton WHSC 4 4
5 bronze 13421 Nat Spurling Helen Allen WHSC 5 5
6 bronze 13603 Caro Mitchell* Alistair Lambert WHSC 6 6
7 bronze 5 Denise Vale Keith Street WHSC 7 7
8 bronze 14014 Cathy Howard Andy Wadsworth WHSC 8 8
9 bronze 13461 Yasmin Hales Alain Renaud WHSC 9 9
10 bronze 14044 John O'Sullivan Richard Connett WHSC 10 10
11 bronze 13818 Roger Jeffs Andy Shrimpton WHSC 11 11
12 bronze 3 Paula Sheehan Philip Spender WHSC ood 15

Scoring codes used

CodeDescription Points
DNCDid not come to the starting area (Clubhouse) 100
oodRace officer duty points scored as RDGa 15


www.welshharpsailingclub.org

Sailwave Scoring Software 2.19.8
www.sailwave.com